Od aparatu z tarczą do genialnego smartfona. Kilka zdań o zmianach w telefonicznej branży.

Jeszcze nie tak dawno szczęściarzem nazywano osobę, która była przyłączona do linii telefonicznej i posiadała w mieszkaniu toporny aparat z okrągłą tarczą do wybierania numerów. Innym pozostawały wyprawy do budek telefonicznych, których wówczas znajdowały się w najbardziej popularnych punktach miast. Nikogo nie dziwił fakt, że człowiek zawsze miał w portmonetce żeton do budki, a żelaznym elementem wyprawki każdego dziecka jadącego na obóz była karta telefoniczna.

Wszystko zmieniło się w chwili pojawienia się pierwszych telefonów mobilnych. Aparaty stacjonarne, uliczne automaty telefoniczne, karty i żetony odeszły w niepamięć. Jednak komórki, które trafiły na rynek mniej więcej przed kilkunastu laty znacząco odstawały od tych użytkowanych przez nas dzisiaj. Ówczesne modele posiadały zaledwie parę monofonicznych melodyjek, małe czarno-białe ekrany, ozdobne antenki oraz jedną lub dwie proste gry typu wąż. Jak widać wielka przepaść dzieliła je od współczesnych smartfonów, które szturmem zdobyły świat i serca konsumentów.

telefony

Autor: Maurizio Pesce
Źródło: http://www.flickr.com

Wraz z rozkwitem rynku inteligentnych komórek powstało także kilka innych branż biznesu. Założono liczne firmy trudniące się kreowaniem programów do pobrania na telefon, których głównym celem jest dostarczenie odbiorcom rozrywki oraz ułatwienie im codziennego życia. Są więc aplikacje z poradami kulinarnymi, aplikacje dla miłośników sportu i osób dbających o sylwetkę, quizy wiedzowe, komunikatory i tak dalej… Oprócz tego istny boom przeżywają producenci akcesoriów do telefonów. Smartfony są o wiele bardziej kruche i mniej odporne na pęknięcia niż dawne pancerne komórki, które w idealnym stanie przeżywały upadki z wysokości.

Duże ekrany nowoczesnych telefonów, takich jak na przykład Samsung Galaxy A3 (Samsung Galaxy A3) lub Samsung Galaxy Trend 2 Lite, są lustrem, w którym możemy zobaczyć wszystkie wywrotki i uszkodzenia. Zatem każdy świeżo upieczony posiadacz inteligentnego telefonu powinien zaopatrzyć się w odpowiedni i trwały futerał.

W internecie jest sporo niezwykle ciekawych informacji – jeżeli chcesz poznać jeszcze jeden – sprawdź na portalu a nie będziesz żałować!

Tylko w ten sposób można skutecznie uchronić to cenne urządzenie przed zniszczeniem i uniknąć zbędnych wydatków na jego naprawę. Tradycyjne i internetowe sklepy z akcesoriami telefonicznymi mogą pochwalić naprawdę bogatym asortymentem etui zaprojektowanych dla wszystkich osiągalnych na rynku modeli. W ich ofertach znajdują się futerały wykonane z rozmaitych tworzyw: kauczuku, silikonu, materiału czy sztucznej skóry – kliknij aby przeczytać. Paleta barw i różnorodność form zaskoczy nawet najbardziej grymaśną osobę, a koszt poniesiony podczas zakupu porządnego etui zwróci się już przy pierwszym upadku naszego smartfona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*