Smacznie, zdrowo, bez zbytnich kosztów! Czy pieczenie pieczywa w domku się opłaca?

Statystyczny Polak spałaszował w ubiegłym roku 52 kilogramy chleba. Tak przynajmniej wypływa z danych Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywieniowej. To o 26,3 kg mniej aniżeli w 2014 roku! Z jakiej przyczyny konsumujemy coraz mniej pieczywa? Eksperci doszukują się przeróżnych powodów – bo jest zbyt drogi, poniektórzy uważają, że tuczy a także na nieszczęście, obniża się jego jakość.

Zbrojny w tę informację wpadłem na pomysł zachęcenia Was do pieczenia pieczywa domowych warunkach. Po pierwsze sprawdzę, czy pieczenia pieczywa w domku się opłaca?
kosze na odpady

Autor: Daniel Lobo
Źródło: http://www.flickr.com
Pieczenie pieczywa w domowych warunkach z pewnością ma swoje zalety. Uwierzcie mi, jak już woń rozejdzie się po mieszkanku po czym posmakujecie kromki z chrupiącą skórą – inny chleb nie będzie Wam tak smakować. Podzielę się z Wami moim przetestowanym przepisem na chleb razowy – częściami do wypiekaczy do chleba. Oczywiście zdołacie śmiało upiec pieczywo innego rodzaju, jednakże mi akurat ten rodzaj najbardziej smakuje. Przygotujcie robot do wypieku pieczywa. Współcześnie są one ogólnodostępne jak także części do wypiekaczy do chleba. Wpierw trzeba zrobić zakwas. W owym celu w słoiku albo misce mieszamy pół szklanki mąki żytniej razowej oraz 100 ml ciepłej wody.

Sprawdź, czy następny link (https://rsolution.pl/) jest tym, czego właśnie poszukujesz. Z pewnością niezwykle może pomóc Ci w Twoim projekcie, który teraz przygotowujesz. Sprawdź, naprawdę warto!

Musi nam powstać gęstość śmietany. Naczynie zakrywamy, jednak niezbyt szczelnie, by powietrze docierało po czym odstawiamy w cieplutkie miejsce na 5 dni. Każdego dnia dorzucamy do zakwasu 3 łyżki mąki po czym mieszamy.

W ostatnim dniu fermentacji na zakwasie pojawiają się bąbelki powietrza – to sygnał, że jest skończony.
Nie martwmy się o części do robota, w sklepach dostępne są już nawet części do sterylizatorów butelek – sporo więcej zobaczysz pod tym adresem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*