Podstawowe informacje na temat procesorów stosowanych w komputerach, które obecnie się sprzedaje.

Jednym z podstawowych podzespołów każdego komputera jest procesor, to od niego właśnie zależy wydajność całego urządzenia i jego moc obliczeniowa. Na tym rynku ostrą rywalizację prowadzą obecnie dwie firmy, to znaczy AMD i INTEL, które co rusz proponują odbiorcom coraz to nowe układy.

wycieraczki samochodowe

Aktualnie jest ich tak duża liczba, że przeciętny użytkownik musiałby dużo czasu spędzić, żeby odnaleźć się w tym wszystkim. Z tego też powodu najczęściej osoby kupujące komputery zdają się na pomoc doświadczonego sprzedawcy, choć podstawową wiedzę warto jednak mieć. Aktualnie najmniej wydajne są procesory z serii Celeron, przedstawicielem których przykładowo jest intel j1900.

Popatrz – zrobiliśmy wyjątkowo dla Ciebie nowe łącze do strony. Tam wyszukasz dużo rzetelnych wątków na powyższy temat.

Dużo lepiej pod względem obliczeniowej mocy i wydajności prezentuje się seria I, tu bardzo popularnym i często kupowanym procesorem jest intel i5-5200u ceneo.pl.

Nowoczesna architektura i wyśrubowane parametry powodują, że ta rodzina procesorów doskonale będzie się sprawdzać w wielu zastosowaniach, przy jednocześnie dość dobrej cenie. Na pewno jego zalety będą doceniać użytkownicy komputerów biurowych, ale też i gracze nie będą musieli narzekać. Jeżeli komuś będzie za mało, to może pójść krok dalej i wybrać na przykład procesor z kolejnej serii intel i7-4510u (odkryj więcej). Komputer opierający na tym właśnie procesorze może już dać naprawdę duże możliwości, zwłaszcza z wydajną kartą graficzną i sporą ilością pamięci.

Oczywiście możliwości nie będą się na tym kończyć, więc dla najbardziej wymagających graczy będzie również dostępny intel i7-5960x, który zapewnia niesamowite osiągi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*