Urlop niebawem, samolot zabukowany, ale czy zabezpieczyłeś swój dom?

Sprawa ochrony domu przed nieproszonymi gośćmi nie dotyczy oczywiście wyłącznie wakacji, jednakże bez wątpienia ten okres to czas, gdy tym bardziej należy zadbać o to, aby w czasie odpoczynku na plaży nie martwić się, czy aby ktoś nie rabuje nam połowy rzeczy.

Jeśli do tej pory nie macie odpowiednio zabezpieczonego domu to ostatni dzwonek, żeby się za to wziąć. Nawet najporządniejsze drzwi da się wyłamać, dlatego może czas na monitoring domu? Rzecz jasna rozmaitego rodzaju alarmy do użytku domowego można kupić już za kilkanaście złotych w marketach budowlanych, sklepach z elektroniką, także w sieci.

Systemy zabezpieczające składają się zwykle z czujników ruchu, tutaj alarmy są uruchamiane przy próbie włamania, w dalszym etapie użytkownik jest informowany o tym fakcie SMS-em lub telefonicznie. Oczywiście, gdy planujesz wyjazd musisz i tak wyznaczyć osobę, która w razie włamania zareaguje.
Jeśli wolisz jednakże całość scedować w ręce fachowców, trzeba wyszukać firmę, która całościowo zajmie się ochroną domu, sprawdź też . Zainstalowanie czujników podczerwieni odpowiadających na ruch oraz magnetycznych, jakich wzbudzenie spowoduje uruchomienie systemu, w przypadku podłączenia do stacji monitoringu zapowiada interwencję pracowników ochrony. Kiedy z jakiś przyczyn sami go uruchomimy, rzecz jasna alarm (All secure – systemy alarmowe trójmiasto) może być wyłączony za pomocą specjalnego kodu znanego tylko mieszkańcom i tym, którym go podamy.

System przeciwwłamaniowy
System alarmowy może być bezprzewodowy i przewodowy – ten ostatni jest bardziej pewny, lecz wymaga zainstalowania kabli pod tynkiem, należy się liczyć z nieodzownością przeprowadzenia niewielkiego remontu przy okazji montażu.

Następna kwestia to zdalny monitoring domu wizyjny. Po otrzymaniu sygnału alarmowego nawiązane jest łącze wizyjne. Z pomocą przychodzi tu kamera ip. Dzięki łączu wizyjnemu można na odległość wskazać, jaki jest powód zgłoszenia i w ten sposób wyeliminować niepotrzebne wyjazdy grup interwencyjnych – sprawdź więcej. Gdy w domu faktycznie jest włamywacz, patrol dzięki kamerom będzie wiedział, w jakim miejscu obecnie należy go się spodziewać.
Kamera ip musi być dobrej jakości, spełniać określone wymagania i posiadać właściwe certyfikaty.

Trzeba pomyśleć o właściwym zabezpieczeniu domu, bo nalot złodziei może nas kosztować dużo więcej niż opłaty za monitoring domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*