Na co należy zwracać uwagę w czasie podpisywania umowy z dystrybutorem TV i internetu?

Zasłanianie się trwającymi długie lata umowami, naliczanie kosztów za niekompletne pakiety, kodowanie dopiero dodanych kanałów czy niekompetencja członków personelu przedstawicielstw obsługiwania odbiorcy to wybrane pobudki, które mogłyby sprawić, że chcielibyśmy odmienić dostawcę sygnału telewizji i internetu

Prezenty

Autor: Christian Schnettelker
Źródło: http://www.flickr.com
W poniższym tekście radzimy, na co trzeba zwracać uwagę w czasie wyboru operatora telewizji i internetu. W pierwszej kolejności trzeba przeczytać starannie umowę o dostarczenie sygnału telewizyjnego. Przeróżne firmy wielokrotnie stosują dla siebie zrozumiałe, ale dla przeciętnego klienta bardzo skomplikowane kwestie.

Czytasz teraz bardzo interesujący tekst, zatem zapewne zaabsorbuje Cię też ten udostępniony tu (https://qalcwise.com/) materiał – on również jest godny Twojej uwagi.

Opłaty to kwestia fundamentalna. W dokumencie musi być umieszczone, jaka stawka zawiera jaki pakiet. Chodzi tutaj o ilość programów. W umowie powinien być również zapis dotyczący tego, czy odłączenie jednych programów łączy się z zastąpieniem ich nowymi. Chodzi o tzw. utrzymanie gwarantowanej ilości kanałów. Tego typu podmioty żądają dodatkowych kosztów za pojawienie się kanałów zastępczych.

gazetki reklamowe

Źródło: freepik.com
Spółka, która udostępnia tego typu media jak choćby telewizja i internet, nie może pobierać pełnej opłaty za niekompletne pakiety, czyli w takiej sytuacji, gdy kilku kanałów brakuje i dostawca sygnału nie udostępnia innych w zastępstwie. W umowie powinna znaleźć się adnotacja mówiąca o tym, że jeśli do tego typu sytuacji dojdzie, to abonent ma prawo płacić mniejszy rachunek. Należy również zwrócić uwagę na czas, jaki obejmuje umowa. Najczęściej operatorzy oferują 2 lata. Trzeba sprawdzić, czy umowa jest przedłużona Automatycznie.

Ceny promocyjne są kolejną sprawą. Super opłaty promocyjne dystrybutor musi określić, czy będą aktualne przez pełny okres umowy, czy jedynie przykładowo przez początkowe pół roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*