Komputer – warto o niego jak najlepiej dbać

Urządzenia elektroniczne na pewno w dużym stopniu ułatwiają nam życie. Chociażby komputery – pomagają nam one w pracy, w nauce, w pozyskiwaniu informacji. Korzystają aktualnie z nich nie tylko dorośli, ale też nastolatki, uczniowie, a nawet bardzo małe dzieci. Właściwie nie wyobrażamy sobie bez nich naszej codzienności. Gdyby przyszło nam przeżyć nawet kilka dni bez laptopa i bez internetu, byłby to dla niejednego z nas zapewne dość ciężki okres. Mielibyśmy kłopot chociażby ze sprawdzeniem rozkładu kursowania konkretnego autobusu czy ze sprawdzeniem, co się ostatnimi czasy wydarzyło na świecie.

komputery

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Z drugiej jednak strony takie urządzenia to także niestety problemy. Musimy się przygotować na to, że co jakiś czas lubią się one psuć, a ich naprawa to niekiedy spory koszt. Każdy właściciel komputera z pewnością chociaż raz miał okazję odwiedzić serwis komputerowy. Kłopoty są przeróżne. Niekiedy są one banalne, a innym razem dość poważne – kliknij to. Z pewnymi jesteśmy w stanie poradzić sobie samodzielnie.. Kiedy na przykład nasz komputer się przegrzewa, wystarczy, że go wyczyścimy, wykorzystamy sprężone powietrzei dzięki temu wszystko wróci do normy. Chociaż i z tym nie każdy umie sobie poradzić – lepiej więc oddać sprzęt w ręce eksperta i więcej zapłacić niż ryzykować lub ostatecznie nic nie naprawić. Niekiedy problemem są także wirusy na dysku.

komputery

Autor: HP
Źródło: HP
Jeżeli posiadamy dostęp do internetu, w zasadzie nie ma możliwości, by ich uniknąć. Wcześniej czy później z pewnością dopadną naszego laptopa. Konsekwencje tego mogą być rozmaite. Te najmniej poważne to spowolnienie pracy komputera, co powoduje irytację, zwłaszcza że laptop, podobnie jak przykładowo kasa fiskalna (zobacz kasy fiskalne wołów), wydaje się dzisiaj często narzędziem służącym do pracy. Te najbardziej poważne to uszkodzenie dysku, skasowanie z niego wszelkich danych lub przesłanie ich w niepowołane ręce. Z wirusami zatem zdecydowanie nie ma żartów.

Jeżeli chcemy im przeciwdziałać (a oczywiście powinniśmy), warto zawczasu zatroszczyć się o to, by posiadać dobry program antywirusowy. Na szczęście tego typu hardware in the loop możemy zainstalować także za darmo. Należy wyłącznie pamiętać, by systematycznie je aktualizować, inaczej może być ono nieskuteczne. Niekiedy lekceważymy te sprawy, a to poważny błąd, o czym przekonamy się zazwyczaj dopiero wówczas, gdy już coś się wydarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*