Wizualizacje 3d oraz projektowanie

E-handel

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Przyszłość internetowego handlu wszelkiego typu przedmiotami bez cienia wątpliwości będzie się opierać na wizualizacji.

Możność oglądania towarów w trójwymiarze, bez wątpienia uatrakcyjni ogłoszenia sprzedaży ułatwiając konsumentom proces podjęcia decyzji w przedmiocie dokonania zakupu.

Kupno produktów w sieci przy pomocy różnego typu serwisów ogłoszeniowych oraz aukcyjnych nierzadko budzi pośród nabywców różnorakie niepokoje. Nawet jeśli proponowane przedmioty są dokładnie opisane i umieszczone są ich zdjęcia, to i tak znajdzie się potencjalny nabywca, który będzie chciał zobaczyć większą liczbę zdjęć lub o zdjęcie (przejdź do strony zdjęcie na nagrobek) z jeszcze innej perspektywy od tej, która została zaprezentowana dotychczas. Zazwyczaj budzi to frustracje po stronie sprzedających. Uciążliwie bowiem jest odpowiadać na wszystkie tego rodzaju zapytania w momencie, jeśli w ofercie ma się ogromną ilość towarów.

Coraz większa liczba firm wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów zleca na zasadzie outsourcingu wizualizacje produktów zewnętrznej firmie. Wizualizacja taka oparta na przedstawieniu konkretnego towaru na ekranie naszego komputera w formie zezwalającej nam na zobaczenie obrazu w trójwymiarze. Projektowanie 3d dzieje się przy pomocy specjalnej techniki komputerowej bazującej na zasadach geometrii i wyliczeniach matematycznych a także fizycznych. Nie będzie to już zwykłe płaskie zdjęcie, ale ruchomy obraz pozwalający na zobaczenie rzeczy z każdej strony oraz samodzielne kręcenie nim według własnego uznania.

Wizualizacje 3d mogą zostać stworzone dla wszelkiego typu rzeczy. Najbardziej topowe sektory odnoszą się do AGD i RTV. Możność użycia takiej metody są jednak nieograniczone, więc można oczekiwać, iż metoda będzie się również świetnie sprawdzać w handlu nieruchomościami lub samochodami. Co ciekawe modelowanie 3d może znaleźć zastosowanie do rzeczy, które jeszcze nie powstały i które dopiero mają powstać. To, co dotychczas było jedynie planem oczekującym na urzeczywistnienie po to tylko, by przekonać się, jak będzie wyglądać w rzeczywistości, dzisiaj może urealnić się dzięki wizualizacji i zyskać możność wprowadzenia poprawek jeszcze podczas samego projektowania. Bez cienia wątpliwości można więc stwierdzić, że trójwymiarowe wizualizacje w krótkim czasie odmienią oblicze handlu internetowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*