Co jest ważne jeśli chodzi o doskonałą iluminację świetlną miast? Które kwestie są tutaj kluczowe?

Właściwe oświetlenie to coś co jest w stanie zmienić klimat pokoi, mieszkania, ale też miasta. Niektórym wydaje się, że miejskie oświetlenie to jedynie jakieś latarnie oraz nic więcej natomiast światło czy neony to ogromnie istotny element kreujący przestrzeń miejską po zmroku. Taka iluminacja rozświetla przestrzeń ulic, skwerów osiedli, parków.

reklamy typu led

Autor: 7 w d
Źródło: http://www.flickr.com
Taka iluminacja może być ozdobą dla architektury miasta takiej jak wielkie budynki, zabytkowe kamienice czy choćby mosty. Całość może mieć nową, piękną formę po zmroku sprawiając niesamowite wrażenie. Pomimo dużych starań wciąż jeszcze można w tym temacie wiele osiągnąć. Co możemy uczynić ażeby przestrzeń miejska prezentowała się jeszcze lepiej?

Chyba dla wszystkich jasne jest, że odpowiednie oświetlenie poprawia wygląd i klimat miejskiej przestrzeni. Iluminacje świetlne nadają całkowicie innego i interesującego wyglądu. Zapewne sporo ludzi podziwia co roku ładne, świąteczne ozdoby. Często przywiązujemy do nich dużą wagę, uwielbiamy na nie patrzeć i pokonujemy czasem wiele kilometrów właśnie po to by móc się nimi nacieszyć. Mało kto ma świadomość tego ile kosztują takie ozdoby. Ile potrzeba pracy by wszystko doskonale zaplanować. Nie myślimy w takim momencie o tym, iż standardowe oświetlenie ulic wymaga także dużo pracy ale w dłuższym czasie. Tutaj ważny jest efekt długofalowy, a oprócz wizualnego efektu istotne jest także coś jeszcze.

Jeżeli mowa o oświetleniu miasta niesamowicie istotna jest ekologia. Tu doskonale sprawdzi się oświetlenie uliczne led. Latarnie tego typu zużywają mniej energii. Można znacząco zmniejszyć koszty wiążące się z eksploatacją, konserwacją, wymianą lamp ulicznych.

Masz wrażenie, że zbliżone teksty wyjaśnią Ci bardziej tę kwestię? Jeżeli tak sądzisz, zobacz w tekście (https://www.lisiekaty.pl/) inny tego typu punkt widzenia.

Takie oszczędności są bez wątpienia czymś poszukiwanym w budżecie miasta.

Do oświetlenia fragmentów budynków, małych uliczek, miejsc rzadziej uczęszczanych przez ludzi doskonale nadadzą się naświetlacze led z czujnikiem ruchu. Pozwolą one na wykorzystanie energii jedynie wtedy kiedy jest to konieczne, zmniejszając tym samym całkowite zużycie prądu. Samorządy miejskie z roku na rok w większym stopniu są świadome tego jak istotne jest znaczenie oświetlenia kiedy mowa o estetycznej stronie miasta. Wypośrodkowanie pomiędzy estetyką oraz pięknym efektem, a kwestią ekonomiczną jest czymś bardzo trudnym do zrobienia, ale całe szczęście możliwym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*