Jak zabezpieczyć swój znak towarowy i dostać się na rynek europejski? To naprawdę proste i osiągalne dla każdego

Czy wiesz, że jak prowadzisz działalność gospodarczą w jednym z państw UE, to jesteś w stanie zarejestrować własny znak towarowy w urzędzie państwowym? To zapewni Twojej marce ochronę, co jest ważne dla każdego właściciela firmy, zwłaszcza aktualnie. Tak definiowany wspólnotowy znak towarowy oferuje ochronę na terenie całej UE. To bardzo wygodne, gdyż na podstawie tylko jedynego zgłoszenia masz zapewnienie, iż nikt nie będzie podszywał się pod Twój znak firmowy.

Oczywiście te zastrzeżenie wiążę się z konkretnymi kosztami. Internetowe zgłoszenie wspólnotowego znaku towarowego to kwota 900 euro, natomiast tego typu zgłoszenie jesteśmy w stanie dokonać praktycznie w jednym języku, nie jest więc wymagana znajomość chociażby angielskiego czy innego języka. Takie zgłoszenie jest analizowane i jak wszystko jest prawidłowe, to znak zostaje zarejestrowany. Jednocześnie może być odnawiany w nieskończoność, co 10 lat np patenty.

Opublikowany artykuł Ci się podoba? To odwiedź ten link, a znajdziesz więcej podobnych informacji, które też będą interesujące.

Powinniśmy wiedzieć, iż zarejestrowany znak towarowy to właściwie same korzyści. Najważniejsze to, wartość Twojej marki jest całkowicie zabezpieczona, a to jest właściwie najistotniejsza wartość dla każdego właściciela firmy.

prawo

Taka praktyka wpływa na rozwój firmy, co najważniejsze na zwiększanie majątku. Co niezwykle istotne tego typu znak chroni przed konkurencyjnymi markami, jakie nie do końca czystymi zagraniami pragną się podpiąć pod naszą działalność. Naturalnie, po rejestracji zwiększają się nasze prawa, które wcześniej były wystawione na ciężką próbę i były nie do końca jasno zdefiniowane, to w sposób skuteczny zapobiega oszustwom i fałszerstwom. Dzięki temu możesz spać spokojnie.

Zalety są jeszcze bardziej znaczne. Jedna rejestracja, a jest obowiązująca w każdym kraju Unii Europejskiej. To znaczy, iż właściciel znaku ma jedyne prawo do korzystania z niego w każdym obecnym i przyszłym kraju UE. Co najbardziej perspektywiczne dla twojego biznesu to rynek, który stoi przed Tobą otworem, czeka tam na Ciebie prawie pięćset milionów klientów. Jedyna opłata i korzyści na wiele lat, to chyba świetna okazja do rozwoju swojego biznesu, a jednocześnie całkowitego bezpieczeństwa. Chcesz wiedzieć więcej? Wyszukaj w internecie wiadomości na ten temat pod frazą rzecznicy patentowi Warszawa. Rzeczywiście warto wiedzieć więcej na ten temat, skorzysta na tym Twoja firma, a jak wiadomo dla każdego przedsiębiorcy to jest najbardziej ważne.
Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*