Jak chronić wyświetlacz w telefonie komórkowym?

Najbardziej delikatną częścią smartfona jest oczywiście wyświetlacz.
Najnowsze ochronne powłoki nieźle wywiązują się ze swojej roli, ale nawet one nie są w stanie zapewnić 100% skuteczności.

Wymiana ekranu łączy się z kosztem o wartości kilkudziesięciu złotych (bądź większym). Toteż warto zainwestować w należytą ochronę wyświetlacza. Najbardziej ekonomicznym podejściem będzie kupno ochronnej folii na telefon. Wykonane są one z poliwęglanu i pomimo swojej niedużej grubości, są nadzwyczaj trwałe. Na pewno ochronią skutecznie wyświetlacz naszego smartfona przed zarysowaniem. W wypadku gdy spostrzeżemy nieprzyjemne zarysowania na folii, możemy ją wymienić. Jest to kwestia zaledwie kilku złotych. Co najistotniejsze, naklejanie folii jest niezwykle łatwe.
Homar, owoce morza

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Takie osłonki skutecznie ochraniają przed zarysowaniami. Gorzej radzą sobie, gdy dojdzie do upadku. By mieć większe poczucie bezpieczeństwa, powinniśmy zamiast folii poliwęglanowej nabyć szkło hartowane. Koszt kupna hartowanego szkła na telefon nie jest tak wielki, jak jeszcze parę miesięcy temu. Ceny pomału spadają i dzisiaj dobrej jakości szkło ochronne można zakupić już za 20 złotych. Szkło hartowane jest w stanie uchronić nasz smartfon przed uszkodzeniem, dzięki czemu nie wykosztujemy się na naprawę. Unikając zniszczenia, będziemy też w stanie drożej zbyć używany telefon.

Koniecznie musimy jednakże pamiętać, że każdy przedni panel telefonu ma inne rozmiary i wycięcia na kamerę lub [Fire TMS] głośnik. Dlatego szkło hartowane powinniśmy konkretnie dopasowywać do modelu naszego smartfona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*