Jak dużo mogą zarabiać w naszym kraju tacy fachowcy jak programiści?

ProgRAMiści w Polsce mogą zarabiać naprawdę wiele. Ich przeciętna pensja może wynieść czasem 3 razy więcej, niż średniej wielkości wynagrodzenie przeciętnego Polaka. Tak wynika ze stworzonego przez pewną agencję raportu, który bazuje na danych z pierwszego kwartału bieżącego roku.

Biała Nokia Lumia 800

Autor: Hill+Knowlton Strategies
Źródło: Hill+Knowlton Strategies
Jest naturalnie dużo uwarunkowań, od których uwarunkowana jest ostateczna wysokość pensji. Dla przykładu programista na umowie o pracę zarabia średnio 11000 złotych brutto, zaś ten, który posiada swoją działalność na zasadzie B2B: 12000 zł netto. Jakiego rodzaju technologie są obecnie w najwyższym stopniu korzystne finansowo – najbardziej korzystne finansowo są Spring (15 000 złotych) czy też Angular (12 tysięcy brutto). Niezależnie od formy zatrudnienia niezwykle ciekawą opcją od dużej ilości lat jest j.

Ten przedstawiany tekst jest niezwykle interesujący? Zatem patrz szczegóły (https://manima.pl/pl/products/zabawki/gry/elektroniczna-gra-towarzyska-dumel-discovery-prawda-czy-falsz-dd60600-18558), aby odkryć jeszcze więcej informacji na opisywany temat.

Java (obecnie średnio jest to 11000 zł brutto w wypadku umowy o pracę i trochę więcej niż 14000 złotych netto w przypadku B2B). Zarobki brutto wedle technologii w przypadku umowy o pracę to Angular od 9 do 15 tysięcy złotych, React od 9 do 14 tys., Java od 9 do 14000 zł, Net od do 14 tysięcy, Spring od 8 do 14 tys., Python od 3000 do 13 tysięcy złotych, JavaScript od 8 do 13000, SQL od 8 do 13000, html od 9 do 13000 i PHP od 6 do ok. 10000 złotych.

Programista zarabia inne kwoty w wypadku postaci kooperacji, tzn. zarabia nieco mniejsze kwoty w przypadku pracy zdalnej oraz jego zarobki różnią się od stopnia komplikacji. W obu przypadkach różnica to kilka tys. zł miesięcznie. Jeżeli chodzi o to, jak rozpocząć swoją przygodę z programowaniem, to programiści są bardzo dobrze opłacani, ponieważ są niezwykle potrzebni we współczesnym świecie. Niestety wciąż ich ilość jest zbyt mała. Wynika to m.in. z faktu, że obecnie panuje powszechne przekonanie, jako by nauka była ciężka oraz długotrwała.

To fakt, może taka być, a ponadto nie każdy się będzie sprawdzać na takim stanowisku, jednak osoby zainteresowane mogłyby skorzystać przykładowo z bootcampów, takich jak te, które są organizowane przez przeróżne serwisy internetowe. W trakcie tego typu bootcampu ukierunkowuje się uczestników do rozpoczęcia kariery na szczeblu juniora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*