Za pomocą technologii informatycznej nasze domy osiągają nową wartość.

Gdy chcemy zbudować dom, należy pomyśleć przyszłościowo.
Nasz dom może być przyjaznym, ale niezwykle skomplikowanym narzędziem, w jakim przyszło nam mieszkać. Wykorzystane w nim Techniki, głównie IT mogą być dla nas niezwykle przyjazne.
Idea o nazwie inteligentny dom, nie jawi się niczym nowym.

na placu budowy

Autor: Sludge G
Źródło: http://www.flickr.com
sterowanie oświetleniem

Autor: Promo Pixa
Źródło: http://www.flickr.com
Wielu z nas słyszało z pewnością o takim rozwiązaniu. Nie wiemy natomiast tego, że takiemu domowi co roku przybywa inteligencji.

Ten sensowny serwis (https://www.anplast.pl/kontakt,12) posiada wciągające dane na prezentowany wątek, zatem, jeśli ta tematyka Cię absorbuje, to zobacz to koniecznie.

Nowoczesne trendy wychodzą na przeciw największym odkrywcom. Dzięki wykorzystaniu sygnału z czujników i detektorów inteligentny budynek sam dopasuje się nie jedynie do obecności mieszkańców, ale również czynników wewnętrznych i zewnętrznych takich jak choćby temperatura, nasłonecznienie czy wilgotność powietrza. Dzięki temu inteligentny budynek bardzo podnosi komfort życia zwyczajnego jego użytkowników. Inteligentny dom posiada swój własny system „dowodzenia”. Za sprawą całościowego systemu i informacjom, jakie do niego docierają, nasz dom samodzielnie umie podjąć najlepszą decyzję w wielu sferach funkcjonalności.

Przykład nowoczesnego biura

Źródło: lodzdesign.com
Mając na myśli inteligentne rozwiązania dla naszych budynków myślimy głównie o bezpieczeństwie. Plany alarmowe, nadzoru, p. poż., czy choćby dostępu znaleźć można w ofercie specjalistycznych firm tej branży. Innym ważnym składnikiem naszego inteligentnego domu może okazać się sterowanie oświetleniem źródło Przyłączone systemy IT mogą dać przyzwolenie na sterować światłem naszego domu. Samoczynne zapalanie i wyłączenie światła to tylko początek.

Proces może być zintegrowany z pozostałymi systemami, dla przykładu alarmowym. Za pomocą pojedynczego naciśnięcia na pilocie spoczywając na kanapie, potrafimy sterować oświetleniem w całym budynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*