Zabezpieczenie korytarzy i klatek schodowych – jak uniknąć awarii w miejscach, gdzie pojawia się ogromna ilość osób? Porady, pomysły, gotowe produkty

Tworząc wieżowiec, biurowiec albo zwyczajnie dłuższy korytarz powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na okablowanie sfery i doraźną wygodę. Najgorszą sytuacją jest, gdy nieefektywnie umieścimy przełącznik schodowy, a tym bardziej gdy przez nieuwagę umieścimy tylko pojedynczą sztukę. Podobna sytuacja ma się jeśli chodzi o sprzęty zabezpieczające. W tym wypadku jednak musimy ukierunkować uwagę nie na ich ilość, a jakość umiejscowienia.

Przełączniki
Puszki hermetyczne dobrze by były ulokowane wystarczająco w łatwo dostępnym i dostatecznie ciężko widocznym miejscu.

Po przestudiowaniu tego materiału, polecam (grupapartner.pl/uslugi-partner-serwis/remonty-transformatorow.html) inne wiadomości na prezentowany wątek, które będą nie mniej wciągające.

Ciekawym rozwiązaniem może być też umiejscowienie ich możliwie wysoko. Powodem ku takiemu działaniu jest normalna zdolność ludzka, do opierania się na takiego typu sprzętach, gdy montowane są one na dole ściany. A puszki hermetyczne są takim narzędziem, który powinno odstraszać, a nie kusić do nieumyślnego zdewastowania (ospel.pl/pl/katalog/puszki-odgalezniki/seria/odgalezniki-hermetyczne.html). A co, kiedy w grze mamy przełącznik schodowy?

W tym wypadku dobrze uważać w budynkach wielorodzinnych, by odległość pomiędzy oboma nie była zbyt wielka. Ten z kolei również powinien być łatwo zauważalny i dobrze by w opcji ze ciągłym światełkiem, by nie trzeba było błądzić po ścianie dłonią i narażać się na brzemienny w skutkach upadek. W biurowcach często stosuje się przełącznik schodowy na czas, który po jakimś czasie automatycznie się dezaktywuje. Dzięki temu oszczędzamy energię, jednak wciąż nie powinniśmy przesadzać z ergonomią. Mało co tak mocno nie irytuje jak chwila, gdy w połowie drogi nagle wyłącza nam się światło.

W tym momencie jedynym rozwiązaniem jest albo iść trzymając się balustrady, albo, gdy wiemy o takiej specyfice urządzenia, od razu po aktywacji światła biec czym prędzej do celu. Jest to bardzo męczące i irytujące. Może to wydawać się błahym tematem, ale zapewniam, że gdy ktoś wpodobnych warunkach musi pracować pięć dni w tygodniu po osiem godzin w pewnym momencie zgłosi taką sprawę działowi Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. A można było tego uniknąć tylko instalując kolejny przełącznik schodowy. Inwestując w ergonomię pamiętajmy więc również o efektywności, by po kilku tygodniach w naszym nowym, odpicowanym budynku, nie musieć przeprowadzać całkowitego remontu elektryki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*