Jak wybrać obiektyw, który będzie najbardziej właściwy? Na co zwracać uwagę? Co jest najważniejsze?

Zdecydowanie w dzisiejszych czasach zakup aparatu nie jest problemem, więc wielu amatorów, którzy planują robić coraz ciekawsze zdjęcia przenosi się z kompaktów na proste lustrzanki. Ale w tego rodzaju sytuacji często mamy problem, jakiego typu obiektyw wybrać?

aparat cyfrowy

Autor: Lito Dela Casa
Źródło: http://www.flickr.com
Najbardziej znaczący kłopot jest w takiej sytuacji, jak wymagamy, aby nasza lustrzanka jednocześnie posiadała zoom, który będzie jak teleobiektyw, a jednocześnie będzie miała funkcję makro, czyli tak właśnie jak to było w kompakcie. Tak prosto nie jest, bo do lustrzanek potrzebny jest cały zestaw obiektywów, które dałyby radę spełnić nasze wymagania. Wśród takiego wyboru nie jest tak prosto się połapać, szczególnie iż każdy z producentów ma inne rodzaje mocowania – opublikowany tutaj. Czasem oznacza to, że nie tylko sposób przymocowania obiektywu do korpusu się odróżnia, ale też mechanizm automatycznego ustawiania ostrości. Najpierw więc poznajmy specyfikację aparatu, jakiego rodzaju ma typ mocowania.
aparaty
Z pewnością warte polecenia są takie rodzaje jak sigma 17-50mm F2.8 – Lens Foto. Kolejna sprawa, z której musimy zdawać sobie sprawę jest taka, iż tego typu takie same obiektywy zainstalowane w aparacie analogowym i cyfrowym zapewniają różnorakie obrazy. Wynika to z tego, iż produkcja matryc światłoczułych używanych w lustrzankach cyfrowych o wielkości klatki filmu trzydzieści pięć milimetrów jest dosyć kosztowna, więc producenci robią je bardziej małe. Różnorakie aparaty posiadają różną specyfikację, więc jest to bardzo ważne, ażeby o tym wiedzieć. W zależności też od tego, Jakiego typu obiektyw wybierzemy sprawdzi się on w konkretnych typach zdjęć.

Mamy tak więc modele szerokokątne, to są takie, które wykorzystuje się do fotografii wnętrz i krajobrazów lub standardowe modele o ekwiwalencie 35-80 mm. w fotografii reporterskiej. Dodatkowo są profesjonalne teleobiektywy, najbardziej odpowiednie do fotografii sportowej, ale również superteleobiektywy, jakie są najlepiej dopasowane do fotografii sportowej i przyrodniczej. Co jednakowoż równie ważne, zawsze nabywamy obiektywy w najlepszych sklepach, a jeśli obiektywy Sigma to Szczecin jest dobrym miejscem.

Jeżeli jesteś zdania, że znajdziesz interesujące treści w sieci, to przejdź (www.eshop.pronar.com.pl/wera) do omawianego problemu oraz kliknij w odnośnik mieszczący się tu.

Najważniejszy jest szeroki wybór, lecz również dobre doradztwo i pomoc w razie kłopotów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*