Pecety projektowane w XXI wieku służą użytkownikom do pracy, nauki, jak również rozrywki

W ostatnich czasach naprawdę często korzystamy z notebooków i równocześnie doceniamy to, że z komputera możemy bez obaw korzystać w zasadzie wszędzie. I zdawać by się mogło, że stacjonarne PC-ty szybko zostaną wyniesione do lamusa, ale tak mało optymistyczny scenariusz ma na razie niewielkie szanse na urzeczywistnienie. Graficy korzystają praktycznie tylko z konwencjonalnych maszyn.

elektronika

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

Zresztą spis osób, które każdego dnia ich używają jest o dużo bardziej rozbudowany. Na pewno moglibyśmy tutaj wymienić chociażby czterdziestolatki, które pracują w bankach czy wielbicieli gier komputerowych. Karta grafiki, w jaką bywa wyposażony standardowy komputer jest o niebo lepsza niż ta montowana parę lat temu. Jednakże najnowsze gry komputerowe mają dosyć spore wymagania jeżeli chodzi o sprzęt. Zresztą sami użytkownicy spodziewają się, że podczas zdobywania zamku rywala gra się nie będzie zawieszać. Dlatego wytrawni gracze wolą dmuchać na zimne i już wcześniej zamawiają rewelacyjną kartę Geforce gtx 970. Właściciele standardowych PC-ów mogą szybko i do tego własnoręcznie ją wymienić, identycznie zresztą jak i dużo innych podzespołów. A kiedy komputer będzie wyposażony w dobrą, uznaną przez użytkowników sieci kartę, na przykład gtx 960, to i gra będzie prawdziwą przyjemnością. Dla zaciekawionych tematem: więcej.

Posiadanie dwóch pecetów wcale nie jest rzadkością. Gdy dwanaście czy trzynaście lat temu zamawialiśmy to urządzenie, to w sklepach dostępne były praktycznie tylko i wyłącznie stacjonarne modele. Rzecz jasna wykorzystywano je zarówno do pisania prac licencjackich, jak i do serwowania po sieci, grania, jak również w biurach przeróżnych instytucji. Powracając do zagadnienia gier komputerowych trzeba byłoby przypomnieć, że ówczesne gry (atari pong) nie były nazbyt zaawansowane. Tymczasem dziś rozwój techniki cały czas zmusza nas do unowocześniania posiadanych komputerów. Poza tym kupujemy funkcjonalne notebooki lub tablety, a równocześnie inwestujemy np. w nowoczesne karty gtx 950, by nadal używać stacjonarnego komputera. W taki oto sposób stajemy się właścicielami dwóch maszyn.

Team Group TP-1023

Autor: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl

Komputery bądź szerzej komputeryzacja, to prawdziwe hobby niektórych czterdziestolatków, a nawet młokosów. Tak starsi, jak i młodsi użytkownicy pecetów używają swoich komputerów w rozmaitych celach. I oczywiście prawdą nie jest fakt, że tylko licealiści grają na potęgę, ponieważ dość duży odsetek graczy to faceci po trzydziestce. Zresztą, żeby być profesjonalnym graczem, trzeba bez przerwy w coś inwestować, a niepełnoletnie osoby przecież do pracy nie chodzą. Tutaj więcej: portal www.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*