Kup komputer do swojej firmy

Pragniesz posiadać swój biznes? Niezła inicjatywa. Własna działalność to dobre stawki podatkowe (liniowy podatek), wolność i szansa na wzbogacenie się. Oczywiście występuje także niebezpieczeństwo, w związku z gospodarczą koniunkturą. Wszyscy dość mają już wiadomości o kiepskich wskaźnikach.

Zanalizuj sobie, co trzeba robić, by odpalić swój pierwszy biznes. Pierwsze są sprawy urzędowe – wybór profilu działalności, rejestracja, dokumenty dla krajowych baz danych. Potem zagadnienia logistyczne – biuro, nabór pracowników. O czymś zapomniałem? Jasna sprawa. O tym, że nastało już XXI stulecie i komputery PC w firmie to podstawa – .

Trudno sobie uzmysłowić, jak funkcjonowałaby firma (firma pmc) bez użycia komputerów. Praktycznie w każdej odmianie biznesu komputery osobiste odgrywają kluczową funkcję – jako rejestry, maszyny graficzne i tym podobne. Zamawiając maszyny dla swojego przedsiębiorstwa, trzeba zastanowić się co wybrać – maszyny przenośne czy komputery stacjonarne. Komputery osobiste mobilne będą niezbędne dla pozabiurowych pracowników.

Same komputery PC to tylko część zakupów. Liczące się przedsiębiorstwo musi mieć dostęp do WWW. W tym celu należy nająć dobrego fachowca, który zbuduje wydajną sieć w miejscu pracy. Aby to zrobić, będzie potrzebował szybkiego serwera.

biurko

Autor: geishaboy500
Źródło: http://www.flickr.com

Serwer to specjalistyczny komputer, który kontroluje ruch internetowy w obrębie sieci wewnętrznej. Dobre maszyny (na przykład serwery Intel) powinny odznaczać się dużą ilością pamięci dynamicznej oraz trwałej. W sposobie budowy i w przeznaczeniu różnią się silnie od zwykłych pecetów, zatem są od nich o wiele droższe. Nie warto oszczędzać na tym komputerze, bo on niesamowicie ułatwia codzienną firmową pracę. Jeżeli sieć firmowa ma ponad dziesięć stacji roboczych, może powinieneś rekrutować administratora – fachowca od zarządzania ruchem sieciowym – .

Polecam znaleźć sklepy, które mają w ofercie komputery dla firm – wiele z nich oferuje opłacalne zniżki przy zakupie znacznej liczby sprzętu. Sprawdź, czy wraz z sprzętem przyznano ci także gwarancję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*