Światłoterapia – a więc, kuracja przypadłości całego organizmu persona

Czym jest światłoterapia? Do jakich rzeczy się go używa, w czym może dopomóc?
Tak nazywane „leczenie światłem” znajome jest od wielu lat. W danych czasach tego typu leczenie nazywa się fototerapią, a na co dzień Światłoterapią.

gotowanie z robotem kuchennym

Autor: Wanna Be Creative
Źródło: http://www.flickr.com
Światłoterapia może pomóc w szczególności obok nadciśnieniu, depresji, cukrzycy, problemach żołądka oraz wątroby ( – Ilumina). Potrafi poprawić nam nastrój, ustabilizować sen, albo wręcz pobudzać, powodując żwawszy przepływ krewki. Dopomaga również podleczyć pewne problemy nie tylko pochodzące z wewnątrz, ale oraz naskórne, tego typu jak tytułem przykładu łuszczyca. Osoby uprawnione do używania tej metody to: lekarze, fizykoterapeuci, bioenergoterapeuci oraz psycholodzy. Te osoby na końcu wyznaczają je chorym miast środków przeciwko depresji, gdyż potrafi ono często: zdziałać więcej niż choćby same umiejętności psychoterapeutyczne.
Mata piankowa – puzzle

Autor: www.babymama.pl
Źródło: www.babymama.pl
światłoterapia

Autor: Christine Warner Hawks
Źródło: http://www.flickr.com
W zależności od koloru światła, odmienia się jej sposób wnikania w nasz własny organizm.

Zaciekawiony zagadnieniem? Czytaj o tym więcej. W tym celu użyj adresu, który przekieruje Cię na stronę. Zachęcamy!

światełko czerwone”a barwie czerwieni – zwiększa jędrność skórki i jej spinanie się (lampa do światłoterapii od producenta). Światełko o barwie niebieskiej używamy do leczenia trądziku. Światło o barwie fioletowej (nazywane mieszanym) – stosuje się w leczeniu trądziku a także blizn potrądzikowych. Światło o barwie zielonej – działa odprężająco i ułatwia krążenie krewki. Ostatnie, jednak nie słabiej istotne jest światełko żółte, które oddziałuje na cerę oklapniętą, postarzającą się.

oczywiście istnieją przeciwwskazania w stosowaniu światłoterapii, a są to: ciąża, nowotwory, alergia na światło, porfiria, padaczka, a także branie leków ulegających fotodegradacji (bywa to proces rozpadu relacji pod wpływem światła).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*