O jakich rzeczach pomyśleć trzeba w czasie konfigurowania sieci firmowej z serwerem na oprogramowanie.

Przy większej firmie, korzystającej z różnego rodzaju oprogramowania do obsługi firmy ciężko obejść się bez mocnych serwerów. Urządzenia te mogą kosztować znacznie więcej, niż tradycyjne komputery lub laptopy, ale też dużo więcej się od nich oczekuje.

gra komputerowa

Autor: Cauthon
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo często takie serwery montuje się w dedykowanych szafach, czasami nawet z osobnym układem chłodzącym. Ponieważ takim serwerem trzeba będzie cały czas zarządzać, to należy pomyśleć o tym, żeby podłączyć do niego jakiś monitor, na przykład świetnie się sprawdza seria syncmaster firmy Samsung. Ponieważ na serwerach przechowuje się niezwykle ważne informacje, to ogromnie ważna jest kwestia archiwizacji danych. Do tego na przykład można wykorzystać oprogramowanie symantec backup exec, Ceneo pozwalające na obsługę backupów w środowiskach Windows.
urządzenia mobilne

Autor: Wawel Service
Ciekawym i bardzo popularnym rozwiązaniem, jakie pojawia się w sieciach firmowych, są pamięci synology nas czytaj całość tutaj. Będą to niezależnie działające dyski twarde, umieszczone w obudowie i dające możliwość przyłączenia do infrastruktury sieciowej.

Jeżeli sądzisz, że omawiany tutaj wpis jest cenny i poszukujesz czegoś podobnego, to kliknij ponadto ten odnośnik, a zobaczysz więcej informacji sterowanie radiowe do suwnic.

Dzięki dużym możliwościom konfiguracyjnym można sterować poziomem uprawnień do poszczególnych danych na takich dyskach, a korzystać z nich będą mogli wszyscy pracownicy z uprawnieniami. Dyski NAS służą przede wszystkim do gromadzenia firmowych danych, do których muszą mieć dostęp różne osoby.

Jedną z najbardziej cenionych firm które oferują takie dyski jest synology, urządzenia jej cechują się bardzo dobrym poziomem jakości i przystępnymi cenami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*