W jaki sposób troszczyć się o pralkę?

O tym, jak bardzo konieczna jest pralka, częstokroć rozmyślamy dopiero wówczas, gdy się popsuje.
Jednak wystarczy właściwie używać pralkę, żeby służyła długie lata po upływie okresu gwarancji.

Pośród czynników, które najbardziej szkodzą pralce, wymienia się krótkie odstępy między praniami, przepełnianie bębna bądź twardą wodę. Funkcjonowanie bez sprawnej pralki dla większej części z nas byłoby na pewno uciążliwe. Jednakże ochraniając pralkę nie tylko wydłużamy czas jej użytkowania. Zwiększamy również efektywność prania, zapobiegniemy zniszczeniu tkanin i oszczędzamy na detergentach.
Wśród najczęstszych przyczyn awarii pralki wyszczególnia się uszkodzoną grzałkę, uszkodzony programator jak też usterkę pompy. W najgorszym wypadku urządzenie może przestać działać, a wręcz zatopić łazienkę podczas prania. Częstym błędem, jaki popełniamy, używając pralki, jest jej. Kładziemy do niego zanadto wiele ubranek naraz, co sprawia, że urządzenie zużywa więcej energii oraz wody, a ciuchy gorzej się dopierają. Przeładowanie może także doprowadzić do uszkodzenia bębna. Co jakiś okres powinno się wykonać tzw. czyszczenie pralki, czyli puste pranie – nastawić progRAMator na wysoką temperaturę, dodać środek piorący i włączyć pralkę bez ubrań. Pomoże to na pewno pozbyć się niemiłego zapachu.
Płyta wiórowa, płyty

Autor: Preston Rhea
Źródło: http://www.flickr.com
Opróżnij kieszenie pranych ubranek i systematycznie czyść urządzenie – nie jedynie na zewnątrz, lecz przede wszystkim od środka.

W szufladzie nie powinien zalegać proszek, bo może zablokować to przepływ .

Namawiamy – naciśnij tutaj aparat słuchowy i przeloguj się na inną naszą witrynę. Tam czekają na Ciebie nowe i rzetelne wiadomości.

Raz na mniej więcej dwadzieścia wsadów dobrze jest wyczyścić filtr pompy z włosków czy też kawałków tkanin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*