Na co należy uważać w czasie podpisywania umowy z dostawcą internetu?

W obecnych czasach dostęp do sieci internetowej to kwestia podstawowa dla sporej części ludzi. Jeśli jednak przyjrzymy się tej sprawie nieco dokładniej zobaczymy, że duża ilość providerów internetu oferuje umowy wyłącznie na długi czas.

Część drukarki

Autor: Creative Tools
Źródło: http://www.flickr.com
A przecież jeżeli zdecydujemy się na umowę na np. 3 lata, to prawdopodobnie już po upłynięciu roku nasi przyjaciele będą korzystać z dwa razy tańszego połączenia za dwukrotnie mniejszą cenę. Niestety obecnie często jest tak, że dostawcy internetu bardziej dbają o pozyskanie nowych klientów niż o aktualnych. Co pewien czas szukamy więc nowego i bardziej korzystnego świadczenia. Należy wtedy zwracać uwagę na kilka kwestii. Pierwszą z nich jest właśnie czas trwania umowy. Jeśli byłyby to dwa lata, korzystniej będzie poszukać odmiennej propozycji. Dobrym rozwiązaniem jest taka na 365 dni albo czas nieokreślony. Co poniektórzy dostawcy proponują też dostęp do sieci internet na 10 albo 11 miesięcy.
Następna ważną kwestią jest przepustowość łącza.

Czy któreś komentarze na temat (https://www.efektywniej.pl/audyt-energetyczny/) owego wpisu Cię zaciekawiły? Więc będzie nam niezwykle przyjemnie, jeśli dołączysz do nich też swoje opinie.

Tu trzeba być niezwykle uważnym przy czytaniu oferty. Kluczowym słowem jest „do”. Jeśli przykładowo łącze ma mieć przepustowość „do” 100Mb/s, to niezwykle prawdopodobne jest, że stu Mb/s nie będziemy posiadać nigdy lub bardzo rzadko. Dlatego też należy poszukiwać dostawcy, który proponuje darmowy okres próbny. Nie należy również zapominać o możliwych ukrytych kosztach.

Może to przybierać postać choćby oprogramowania antywirusowego, za który początkowo będziemy płacili jedynie 1 gr, lecz po upływie np. trzech miesięcy byłoby to już np. 10 zł na miesiąc. Właściwie może to być obojętnie co, choćby dostęp do internetowej telewizji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*