Co jest najbardziej podstawowym gadżetem do kamery sportowej?

Nie jest zagadką to, że kamery sportowe tego typu jak GoPro podbiły szturmem nasz rynek. Przede wszystkim te osoby, które są dynamiczne oraz pragną zrobić dynamiczne spoty ze swych przejażdżek, wyjazdów rowerowych albo górskich wspinaczek, czy też różnego typu wodnych dyscyplin sportowych, mogą być zainteresowane zakupem różnych gadżetów.
Żeby takie filmy można było uznawać za udane, kamerę należy zamontować porządnie tak, żeby nie zawadzała ona w czasie realizowanej akurat aktywności.

naprawy

Autor: Asus
Źródło: Asus
akcesoria gopro 4

Autor: AxisCommunications
Źródło: http://www.flickr.com
Na rynku istnieje bardzo duży wybór akcesoriów do przymocowania do dobrych kamer sportowych. Niezwykle ułatwia to filmowanie swoich przygód. Gdy zdecydujemy się na stosowną kamerę, będziemy wymagać tylko niektórych akcesoriów. Następnym etapem jest ich wybór oraz ew. przymocowanie takich, które mogłyby w pełni wykorzystywać funkcje oferowane przez kamerę.

Jeżeli nie chcesz, żeby ominęły Cię inne tego rodzaju informacje dotyczące omawianego tu tematu, to kliknij i więcej znajdziesz tutaj.

Najważniejsze akcesoria GoPro 4 to nie tylko znacznej objętości karty SD, lecz przede wszystkim obudowa, jaka w czasie dynamicznych ujęć będzie ochraniać kamery przed jakimiś uszkodzeniami, zabrudzeniami lub stłuczeniami.

W sklepach odnajdziemy bardzo lekkie silikonowe obudowy, jakie doskonale sprawdzą się w trochę mniej skrajnych warunkach. Ponadto możemy kupić również obudowy wykonane z aluminium, które mogą pozwalać na zamocowanie kamery w systemowych mocowaniach. Oprócz dobrej obudowy, bardzo potrzebny będzie również gadżet do wygodnego przechowania kamery. Istnieją dwie opcje mocowania: bardziej kosztowna i tańsza, która ma teleskopowe ramię. Stanowczo bardziej zaawansowana jest ta bardziej kosztowna, czyli Gimbal.

Ramię teleskopowe potocznie określamy jako kijek, zezwala on na robienie filmów oraz zdjęć z nieco dalszej perspektywy. Bardziej skomplikowanym rozwiązaniem jest tzw. Gimbal. Dzięki niemu możliwe jest przygotowywanie pozbawionych drgań płynnych ujęć również w niezwykle skrajnych okolicznościach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*