Jak zabezpieczyć smartfona?

Smartfony w ciągu ostatniej dekady przeszły nieodwracalną przemianę. Jeszcze nie dawno służyły przede wszystkim do dzwonienia i pisania wiadomości tekstowych.
Dziś telefony komórkowe stały się smartfonami i są tak naprawdę małymi komputerami mieszczącymi się w kieszonce spodni czy torebki.

szkło na telefon

Autor: Medas-Media
Źródło: Medas-Media
I tak, jak zwyczajne komputery, mieszczą bezlik danych, które trzeba ochraniać przed wypływem bądź kradzieżą. Zdarza się, że nasz telefon zostaje zgubiony lub (zobacz tutaj wkładki gwintowane) skradziony. Razem z nim przepadają wszelkie informacje. Mogą to być zdjęcia z wyprawy, filmy z koncertu, mejle, loginy a także hasła do kont bankowych. Stąd ostrożność nakazuje, by systematycznie robić kopię zapasową informacji znajdujących się na telefonie. Możemy to uczynić za pośrednictwem zewnętrznych programów bądź też za pomocą narzędzi oferowanych przez producenta urządzenia. Backup możemy zapisać na dysku laptopa bądź na przenośnej pamięci, można też przechowywać go w chmurze.
Telebim reklamowy led

Autor: FlexVision.pl
Źródło: FlexVision.pl
Hybrydowe urządzenia z systemem Windows 8

Autor: Samsung
Źródło: Samsung
Strata komórki może być bolesna. Nie idzie tylko o utracone pieniążki, lecz też znajdujące się na urządzeniu informacje. Jeśli zatem przez przypadek stracicie własny smartfon, czy to w teatrze, czy też na pikniku albo w pubie, albo co gorsza, ktoś go wam ukradnie – nie wpadajcie w panikę. Dzięki specjalnym przyrządom do namierzania telefonu nie wszystko stracone. Za pomocą odpowiednich aplikacji możecie namierzyć stracony telefon poprzez geolokalizację.

Można również zdalnie zablokować smartfona i napisać na nim SMS dla znalazcy. Jak widzicie, jest dużo sposobów na odzyskanie zguby albo utarcie nosa rabusiowi. Przed uszkodzeniami mechanicznymi nasz telefon ochroni szkło na telefon.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*