Dobieramy sprzęt dla aktywnych

Do uwieczniania sportowych wyczynów na desce bądź rowerze, nie starcza zwyczajna cyfrowa kamera, jaka po intensywnym użytkowaniu może dość prędko odmówić posłuszeństwa.

W szczególności, kiedy kamerowanie pozostaje w dłoniach osoby praktykującej sporty ekstremalne nie zaś osoby postronnej. Dlatego też wybór kamery nie powinien być przypadkowy. Warto zastanowić się nie jedynie jak mocne musi być urządzenie, lecz również w jakich warunkach będzie użytkowane.
producent

Autor: yb putro
Źródło: http://www.flickr.com
Na co kierować uwagę w czasie kupna? Najważniejszą sprawą jeśli chodzi o kamery sportowe będzie obudowa. Musi być ona solidna jak też wstrząsoodporna. Sprawdź na przykład: . Jednostki, jakie do tego surfują (zatem mają kontakt z wodą, powinny sprawdzić czy kamera jest wodoszczelna lub ma w zestawie należytą obudowę. Poniektóre z nich umożliwiają nurkowanie z kamerą nawet na głębokość do 100 metrów. Poniektórzy producenci zapewniają w komplecie dodatkowe obudowy, jakie sprawdzają się w rozmaitych krańcowych okolicznościach.
Kolejnym istotnym atrybutem każdej dobrze opracowanej i przemyślanej obudowy, będzie komfort obsługi, niezależnie czy w rękawiczkach czy bez. W każdej sytuacji kamera powinna gwarantować bezproblemowy dostęp do najistotniejszych przycisków, nawet jeżeli narciarz ma grube rękawice. Na wybór kamery ma wielki wpływ uprawiana dyscyplina. W ofercie fabrykantów możesz spotkać drona DJI Phantom 3, jakie sprawdzą się podczas jazdy na rowerze albo kamery na narty, które przypina się do gogli. To, jaki sport będzie preferowany, determinuje dobór mocowania, a tym samym typu kamery.

Jednakowo jak w przypadku obudowy, pewne kamery obejmują w zestawie zestaw wideokonferencyjny Teams ponadplanowe uchwyty, dzięki jakim można przyczepić instrument do wielu punktów np. ramy roweru, kasku lub karoserii samochodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*