Co prawdopodobie może łączyć dom, deski aktorskie, sale koncertową i dyskotekę? Wszystkie te miejsca potrzebują profesjonalnego i najlepszej jakości oświetlenia

Jeśli myślimy o dużych wydarzeniach koncertowych czy kulturalnych, nieczęsto dostrzegamy oświetlenie imprez. A to duży lapsus. Bez niego nie byłoby jakichkolwiek imprez ani wystąpień uwielbianych muzyków na stadionach.

Oświetlenie imprez przez poprzednie kilka lat przeżyło totalną przemianę. Postępowość i technika wślizgnęły się w tę gałąź. Obecnie w większości przypadków realizatorzy stosują lampy spot i reflektory LED. Lampy spot to lampy punktowe stosowane do wyróżnienia jakiś ważnych elementów, rzeczy lub ludzi. Często stosowane są na wystawach lub przy oświetleniu estrady. Niektóre posiadają rączki i można wtedy decydować co powinny podkreślać swoim oświetleniem. Jedynym ich mankamentem jest dosyć nieduże nasilenie światła. Może to powodować konieczność zastosowania ekstra oświetlenia, aby w stu procentach otrzymać wymarzony efekt.

Łódź

Autor: Martin @pokipsie Rechsteiner
Źródło: http://www.flickr.com
Reflektor LED stał się niezwykle znany. Podłożem ich oświetlenia są diody. Reflektor LED nie rozgrzewa się tak jak starażarówka, co jest jego dużą wartością. Jest energooszczędny, a także niesłychanie długowieczny. Te dwa docelowe zagadnienia mogą być dużą i pozytywną przeciwwagą do tylko jednego mankamentu tych reflektorów, czyli ich ceny.

Jeżeli jednakże spojrzymy na to, przez ile lat będzie nam pracować czerpiąc niewiele prądu, koszt przestaje być wadą, ponieważ rozmywa się w podliczeniu ogólnego wydatku pieniędzy.

Zgromadziliśmy tutaj ciekawe dane, więc jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś dodatkowego obejrzyj więcej tu naszych witryn.

Reflektor LED wytwarza podświetlenie ciepłe i chłodne, a to również trzeba wziąć pod uwagę wybierając optymalny sprzęt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*