Routery bezprzewodowe

Rosnąca ilość mobilnych tabletów oraz komputerów zaczęła sprawia, że coraz częściej występuje potrzeba uruchomienia w biurze albo domu bezprzewodowego routera. Te sprzętu są niewielkich rozmiarów, przyłącza się do nich łącze internetowe z zewnątrz i po skonfigurowaniu można korzystać z większej ilości sprzętów.

Zakupy online

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com
Ogromną zaletą routerów jest możliwość wykorzystania sieci wi-fi, sprzęty nie muszą fizycznie być podłączone przy pomocy kabla, ale łączą się bezprzewodowo. W ofercie jest bardzo duża liczba przeróżnych routerów, które różnią się konfiguracją i funkcjami dodatkowymi.

Niektóre z nich, jak na przykład ma na wyposażeniu serwer masowej pamięci, który umożliwia przechowywanie danych z przyłączonych do routera urządzeń. Model ten wyposażony jest w potrójną antenę, zapewniającą stabilny, silny sygnał, dzięki temu bardzo dobrze sprawdzi się w dużych biurach czy domach. Jest bardzo łatwy w konfiguracji, oczywiście obsługuje większość najważniejszych protokołów szyfrowania i posiada port USB.

Do podobnych zastosowań jest wykorzystywany router TD-W8960N. Model ten ma zgodność ze standardem ADSL2+ i zapewnia najwyższy poziom szyfrowania w domu lub niewielkiej firmie. Łatwa konfiguracja pozwala na szybkie utworzenie sieci bezprzewodowej, a mechanizm dzielenia plików przyda się, kiedy z sieci będzie korzystało paru użytkowników. Ten model routera jest dwu antenowy, analogicznie jak inne urządzenie z tej rodziny, to znaczy Router Tp-Link TL-MR3420. Oprócz typowych funkcjonalności Tp-link umożliwia użytkowanie sieci 4G, starczy do niego podłączyć odpowiedni modem i cieszyć się szybkim, mobilnym internetem, sama instalacja jest intuicyjna i prosta.

Czy zaintrygowała Cię moja strona (https://pmconsulting.com.pl/)? Bardzo mi przyjemnie. Świetnie będzie, jeżeli stracisz jeszcze minutę, aby zostawić swoją opinię.

W temacie mobilności interesujące funkcje przedstawia Router ZTE MF. On również posiada obsługę współdzielenia mobilnego internetu 3G, ale poza tym projektanci wyposażyli go w baterię. Przez to router można w dowolnym momencie wyłączyć z domowej sieci i zabrać ze sobą, dzięki 3G jest możliwość korzystania z jego możliwości w dowolnym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*