Czym są filtry HEPA i do jakiego celu one właściwie na co dzień służą różnorakim osobom?

Co poniektórzy obywatele kiedy opowiadają, że wybierają się na grzyby, raczej nie planują wychodzić do parku. Wystarczy im zwyczajne uruchomienie klimy w swym aucie.

Jeśli Ty do tego typu ludzi się nie zaliczasz, z pewnością zaciekawi Ciebie niniejszy artykuł.
mechanizm

Autor: Blogging Dagger
Źródło: http://www.flickr.com
Zarówno w innowacyjnych systemach klimatyzacji jak i w nowych odkurzaczach stosuje się tak zwane filtry HEPA. To w najwyższym stopniu efektywne na całym świecie rozwiązanie, jakie poświęcane jest nie tylko dla alergików, ale również dla wszystkich różnych ludzi. Wszakże większość z nas mamy swe dzieciaki, więc winno nam zależeć na zapewnieniu im i naturalnie również i sobie, jak najwłaściwszych czynników życiowych. A filtry HEPA to bezdyskusyjnie zagwarantują. Co najmniej jeśli chodzi o okazję oddechu naprawdę niezwykle czystym powietrzem. Jednak czym w zasadzie są te filtry HEPA? Otóż są to najbardziej skuteczne filtry na całym globie.
Zwykle używa się je do celów specjalistycznych, np. w samolotach albo okrętach kosmicznych, jednak szary człowiek codziennie spotyka filtry HEPA np. w samochodowej klimatyzacji lub program dla firmy transportowej w dobrym odkurzaczu. A z jakiego materiału wytwarza się filtry HEPA? To bardzo interesująca sprawa, bowiem filtry HEPA to sprasowane 3 warstwy szkiełka posiadającego tak zwane pory o wielkości 0,3µm. Jedna warstwa powinna pochłaniać zapachy. Warstwy te są ze sobą złączone za pośrednictwem sztucznych żywic.

Fitry HEPA mogą pochłonąć komórki drobnoustrojów, pierwotniaków, brud, grzyby, a również wirusy. A cóż znaczy skrót filtry HEPA? Pochodzi on od anglojęzycznych słów High Efficiency Particulate Air i oznacza: sączek wykorzystywany do antyseptyki powietrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*