Nowoczesne rozwiązania biznesowe przechodzą również do zwykłego życia. Przykładem coraz bardziej znany podpis elektroniczny

Tak to się dzieje, iż coraz częściej musimy funkcjonować w e-rzeczywistości, jest coraz bardziej pilna potrzeba, żeby się uwiarygodnić w jakiś sposób. Obecnie, jednym z najlepszych sposobów potwierdzenia swojej tożsamości w internecie jest podpis elektroniczny. Przez jakiś czas jednakże nie można było mówić o tym, jako o czymś uniwersalnym, ponieważ na terenie Unii Europejskiej nie istniało jednolite prawo nawiązujące do tej tematyki. Jednakże chociaż mało osób o tym wie, lecz odmieniło się to w 2014 roku.

Karta, motywacja

Autor: HM Revenue & Customs
Źródło: http://www.flickr.com
Rozporządzenie, jakie zatwierdził Parlament Europejski oznacza dużo więcej niż tylko kwestia funkcjonowania podpisów elektronicznych. Pomimo to, wiele osób widzi, że to istotnie zmiany w funkcjonowaniu podpisów mają największe znaczenie. To znaczy, że w ciągu dwóch lat od wejścia w życie, regulacje te zastąpią wszystkie krajowe akty normatywne, jakie regulują wydawanie. Zwiększy się więc rola w dziedzinie uznawania i używania podpisów elektronicznych. Więcej na ten temat możesz zobaczyć na stronie:

Ma to poważne znaczenie dla Polaków, którzy takimi podpisami posługują się coraz częściej. W sumie teraz ten odsetek dotyczy najbardziej przedsiębiorców, jednak to ujednolicenie przepisów oznacza, iż wzrośnie popularność podpisów wśród osób prywatnych. Podpis elektroniczny jest dokumentem służącym do potwierdzania tożsamości stron obrotu dokumentami, a także do przyjmowania odpowiedzialności za treść. Faktycznie podpis elektroniczny musi ułatwiać funkcjonowanie każdemu z uczestników rynku. Odnosi się to więc do przedsiębiorców i ich kontaktów z administracją publiczną, do kontrahentów i klientów, a również do klientów i ich relacji w sensie interakcji ze sprzedawcami. Kontrahenci biznesowi obecnie mogą podpisywać dokumenty elektroniczne.

Dokument notarialny

Autor: Geoffrey McKim
Źródło: http://www.flickr.com
Musimy jednakowoż wiedzieć, że jest to rozwiązanie praktycznie jedynie wtedy, gdy obie strony posługują się tego typu elektronicznymi podpisami. Tak to jest, bo przez prawo (obsługa prawna firm warszawa) są one uważane za równoznaczne z tradycyjnym podpisem, więc identycznie jak podpis odręczny umożliwiają stosowanie postanowień umowy. Jednakowoż, przy działaniach przetargowych tego typu podpis elektroniczny zapewnia udział w procedurze zamówienia publicznego. Jak można zauważyć, podpis elektroniczny to więc nowatorskie i bardzo korzystne rozwiązanie, z którego korzysta coraz więcej osób. Nim się obejrzymy, a już niedługo stanie się to standardem. Nie tylko właściciele firm, ale także osoby prywatne będą stosować taki podpis.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*