Jaki powinien być odpowiedni telefon dla biznesu?

Osoby posiadające własną działalność gospodarczą, często rozmawiają przez telefon. Jest on używany również przy korzystaniu z sieci i przy wyświetlaniu map, w czasie podróży autem.
Znakomity telefon powinien zatem być wygodny, posiadać relatywnie duży ekran oraz bardzo mocne baterie.

figurki 3d

Autor: twin3d.pl
Źródło: twin3d.pl
Bardzo ważna jest także możliwość odbierania poczty e-mail oraz synchronizację danych z komputerem. W niniejszym artykule opisaliśmy, jaki model byłoby najkorzystniej wybrać. Duża ilość biznesmenów wybiera noszenie nawet dwóch komórek. Pierwszy z nich to przeciętny, prosty w obsłudze model lub jeszcze telefon z pełną klawiaturą QWERTY. Jego atutem jest relatywnie długi czas działania na baterii, możliwość niezwykle prędkiego wyboru numerów czy wytrzymałość na upadki. Pewnego rodzaju defektem typowych telefonów jest kłopot dotyczący obsługiwania internetu, spowodowany małym ekranem oraz tradycyjną obsługą przez tzw. krzyżak.
widok z drona

Autor: RHL Images
Źródło: http://www.flickr.com

Klasyczny telefon nie pozwala niestety na komfortowe wykorzystywanie kalendarza czy robienie notatek. W wypadku tego typu telefonów jak dla przykładu telefon biznesowy korzystanie z internetu to już czysta przyjemność. Nie można by niestety tego powiedzieć o czasie funkcjonowania na jednej baterii, w czasie stosunkowo intensywnej pracy. Należałoby więc wybrać smartfon, który miałby metalową obudowę i zamienną baterię, a również posiada dostęp do internetu LTE oraz 3G. W interesach niezwykle ważny jest prędki dostęp do informacji.

Niezwykle znaczącą możliwością jest zabezpieczenie telefonu kodem, a w przypadku trochę nowszych modeli, również przy pomocy odcisku palca. Najbardziej istotne, aby telefon dla biznesu aplikacje mobilne dla biznesu posiadał obsługę poczty elektronicznej i oczywiście stron www. Co interesujące, obsługa sms nie jest tak istotna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*