Kadrowanie rozważnie

Lada moment nadejdą tak długo oczekiwane wakacje. Wszystkie potrzebne rzeczy spakowane w torby i walizki, oczekują z utęsknieniem na wyjazd. Wśród nich także aparat fotograficzny, a wraz z nim szansa na godne pozazdroszczenia fotografie. Wszak nieczęsto leci się do Hiszpanii! Ale co w sytuacji gdy na fotografii znamy się tyle co hydraulik na pilotowaniu samolotu?

aparat fotograficzny
Czy musimy rezygnować z marzeń i przywieźć masę nieszczególnych, byle jakich zdjęć? Oczywiście, że nie! Musimy tylko uwzględnić pewne „szczegóły”. Po pierwsze, to na fotografie spoczywa odpowiedzialność za dobrze wykonane zdjęcie. Drogie, profesjonalne modele w rękach osób, które nie wiedzą jak wykorzystać ich potencjał, przyniosą podobny efekt jak amatorskie konstrukcje.

Po drugie, zadbajmy o dobre obiektywy, które stanowią okno, przez które matryca aparatu ogląda świat. Z całą pewnością nie zawiodą nas obiektywy marki Sigma. Powinniśmy tylko świadomie dobrać obiektyw do potencjalnego zdjęcia. Z pomocą i radą przy zakupie sprzętu przyjdzie nam sklep internetowy, na który warto zaglądnąć – sklep z obiektywami fotograficznymi.
Czytanie nie jest przereklamowane, toteż poznajmy instrukcję aparatu. Jeżeli akurat zaczynamy przygodę z fotografią to właśnie jej lektura pomoże nam zrozumieć, jak wykorzystać potencjał naszego nabytku.

aparat marki Nikon

Autor: Jay Kim
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy chwycimy już za aparat, pamiętajmy o istotnych kwestiach. Przed wykonaniem zdjęcia, naszej uwadze niech nie umknie światło, ponieważ mówi się, że światło to dusza fotografii. Zanim więc nauczymy się korzystać z światła zastanego i sztucznego, starajmy się rezygnować z jaskrawego światła. Wbrew pozorom fotografowanie w cudowny, słoneczny dzień, w samo południe, nie wróży nic dobrego. Wymarzone światło mamy w tak zwanej „złotej godzinie”, czyli godzinę od wschodu i zachodu słońca. Delikatne, miękkie światło zapewnia przyjemne, ciepłe barwy, pamiętajmy o tym.

Używajmy stosowanej w malarstwie metody kompozycji obrazu. Oznacza to, że: robiąc zdjęcie kwiecistej łące, ustaw linię horyzontu na wysokości 1/3 od dołu lub od góry zamierzonego kadru. Powszechnym błędem fotografów-amatorów jest pozbawianie ludzi części ciała, np. nóg.

Czy jesteś usatysfakcjonowany z tematu tego wpisu? Jeśli tak, to podaję także mój link (http://noxel.pl/monitoring-wizyjny/monitoring-ip/zestawy-monitoringu-ip.html) do kolejnej strony. Zachęcam!

A przecież wystarczy kadrować z…głową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*