W jaki sposób się rozwijała na przestrzeni lat technologia zapisu danych na płytkach, jakiego rodzaju możliwości może zaoferować blu ray.

Jednym z największych przełomów jeśli chodzi o zapisywanie danych stało się zaprojektowanie płyty CD. Wówczas się okazało, że na świecie się pojawił nośnik bardzo wygodny w użytkowaniu, bezpieczny a równocześnie znacznie pojemniejszy w stosunku do tradycyjnych dyskietek.

Początkowo zwykłe płyty CD pozwalały na zapisanie niecałych 700 MB danych, co wtedy w zupełności starczało. Lecz postęp technologiczny bez przerwy szedł w przód, więc i technologia zapisywania na płytkach cały czas się ulepszała. W pewnej chwili ukazały się płyty lg dvd, wiarygodne źródło które pozwalały na jednorazowy zapis prawie dziesięć razy większą ilość danych od zwykłego CD. Lecz rozwój się na tym nie zatrzymał, gdyż aktualnie na lg blu ray zmieści się aż 25 GB informacji, a w przypadku płytek dwustronnych będzie to aż 50 GB.
lg cinema 3d

Autor: Alan Levine
Źródło: http://www.flickr.com
Jak można wywnioskować, z możliwości zapisywania tak dużej liczby danych będą korzystać nie tylko posiadacze sprzętu komputerowego, ale także filmowy przemysł. Już DVD pozwalało na zapisanie filmów z bardzo dobrą jakością, a najnowszy standard, czyli blu ray będzie dawał rewelacyjną jakość. I do tego właśnie na przykład jest stosowany, ponieważ lg cinema 3d jest obecne w zwiększającej się ilości mieszkań i domów.

Sprawdź także inne archiwum artykułów podnoszących omawiany wątek – bez obaw – wejście za darmo, więc wejdź na ten odnośnik.

Podstawą takiego domowego kina jest dobry odtwarzaczach, przykładowo bardzo popularny jest model lg bd550 – dodatkowe źródło.

Dodatkowo konieczny będzie dobrej klasy telewizor oraz zestaw głośników. Jeśli się kupi markowe, dobre urządzenia, to rzeczywiście można się będzie poczuć jak w prawdziwym kinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*