Sprzątanie w domowym sprzęcie. Co można zrobić ze sprzętem, którego nie używamy?

Sporo osób ma w domu starsze laptopy albo zwykłe komputery, z których od dawna się nie korzysta. Jeżeli komputer po prostu leży, pojawia się pomysł, żeby coś z tym zrobić. Można go wyrzucić, choć to elektrośmieci, w związku z czym sporo z tym zachodu albo odsprzedać. Powody chęci pozbycia się na przykład laptopa są najczęściej 2 – albo jest stary (chociaż nadal sprawny) i chcemy zmienić go na nowy albo ma usterkę, jakiej nie chcemy naprawiać. Kiedy chcemy oddać laptopa, mamy kilka sposobów na rynku. Co można z nim zrobić?

skup laptopów

Autor: Jacob Munk-Stander
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim profesjonalista musi go wycenić. Aby jechać do skupu w celu wyceny, najlepiej szybciej się z nim skontaktować mailowo albo telefonicznie. Po początkowej wycenie dopiero można wybrać się osobiście do konkretnego punktu skupu. Salon skupujący komputery od ręki znajdziemy wpisując „skup laptopów Wrocław” (zobacz: odwiedź ten link). W salonach skupujących elektronikę doświadczeni pracownicy sprawnie i bardzo szybko wycenią dostarczony sprzęt i wypłacą gotówkę od ręki. Należy naszykować się na ok. 20-30 minutowe czekanie (razemz czasem sporządzenia umowy). Jest to sposób szybki i dobry, bo dwie strony wychodzą z tego układu zadowolone. W laptopach sprawdza się zwykle płytę główną, matrycę, kartę graficzną i procesor. Obsługa szuka błędów logicznych czy martwych pikseli. Dla osób, jakich wycena elektroniki, laptopa lub komputera nie będzie satysfakcjonować, ponieważ jest za niska, propozycją jest opcja wystawienia w komisie naszego sprzętu elektronicznego i otrzymanie pieniędzy po sprzedaży sprzętu przez daną firmę. Gdy sądzimy, że od razu lepiej wybrać się do komisu, nie szukajmy przez „skup laptopów Wrocław” tylko przez „komis elektroniki Wrocław”.

Coraz większą popularnością cieszą się też internetowe skupy laptopów.

Ten artykuł jest dla Ciebie interesujący? Jeżeli tak to, zobacz także podobne wątki (https://www.emanta.pl/smartwatche-opaski), które posiadają informacje na opisywany wątek.

Żeby z tego typu skupu skorzystać, należy w bazie wyszukać swój laptop, oszacować jego kondycję. Po dokonaniu wyboru pokazuje się wstępna kwota wyceny jaką możemy dostać. Ostatnim krokiem będzie finalizacja procesu – wklepanie danych, skąd kurier odbiera sprzęt i po ostatecznej wycenie jaką drogę otrzymania zapłaty preferujemy. Kurier odbierze od nas sprzęt, a firma, po sprawdzeniu go, prześle nam należne pieniądze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*