Projektowanie portali internetowych

Projektowanie portali internetowych, które przynoszą oczekiwane rezultaty, wymaga sporej wiedzy. Od pewnego czasu dużo się mówi o skuteczności stron internetowych, ponieważ nowo powstające strony, często bywają jej pozbawione.

E-biznes, internet

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Funkcjonalność stron www, to w Polsce całkiem świeży, ale szybko rozwijający się temat. Coraz więcej firm uświadamia sobie konieczność zbudowania dobrze prosperujących i przyjaznych dla użytkowników stron www. Odpowiednie proporcje i skoncentrowanie się na najważniejszych rzeczach jest kluczem do funkcjonalnej strony głównej.

Strona główna jest pierwszą i często ostatnią szansą na przyciągnięcie uwagi internauty. Jest zarówno mapą, jak i drogowskazem witryny internetowej. Profity płynące z posiadania dobrze zaprojektowanej pierwszej strony, wychodzą poza dochód osiągany za pośrednictwem internetu. Jest ona bowiem wizytówką firmy, którą klienci zapamiętują nawet, jeśli sama transakcja nie zostanie zrealizowana za pomocą internetu. Odpowiednio wykreowana strona główna, powinna obejmować takie składniki jak: znaczek logo, nazwę i opis firmy, menu główne wskazujące główne kategorie, wyszukiwarkę serwisu oraz aktualności.

internet

Autor: TwojaBateria.pl
Źródło: TwojaBateria.pl

Nawigacja na stronie www, to bardzo ważny element funkcjonalności stron www. To wirtualne prowadzenie użytkowników za rękę i pomaganie im w odnalezieniu tego, czego szukają w serwisie. Obszary nawigacyjne należy umieszczać w widocznych miejscach. Użytkownicy intuicyjnie szukają menu, najczęściej na górze i po lewej stronie.

Równie zajmujące materiały znajdziesz w pokrewnym serwisie. Jeżeli masz ochotę je przeczytać – zobacz pod linkiem billboardy, który jest tutaj.

Poza tym, menu powinno mieć właściwą kolejność i hierarchię oraz czytelną czcionkę.

Kreowaniem profesjonalnych portali internetowych, zajmuje się agencja interaktywna. Jeśli dobrze prosperującego portalu, najlepiej zgłosić się do takiej agencji. Wzrost funkcjonalności portali internetowych, przyczynia się do ułatwienia nawigowania po serwisie, zwiększenia zadowolenia użytkowników, zwiększenia odwiedzin oraz wzrostu zaufania do portalu i firm które z nim współpracują.

Sprawdź też jak zoptymalizować stronę na Presta Shop.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*