Fotografia rodzinna i fotografia noworodkowa jako osobliwa, wieloletnia souvenir dla przyszłych

Niezależnie od tego, czy sposobnością są święta Wielkanocy, czyjeś urodziny, czy też odrobinę innego, każdorazowe większe spotkanie członków bliskiej i dalszej rodziny jest okazją do zrobienia pamiątki jaką jest fotografia rodzinna. Piękna fotografia rodzinna jest czymś, co po wielu latach tworzyć może cenną souvenir, jeśli tylko robiąc ją będziemy pamiętać o kilku naprawdę prostych normach.

Fotografia rodzinna sesja: fotografia rodzinna warszawa (tutaj) może być poczyniona także przez wyuczonego fotografa.

dziecko

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.

Niezależnie od tego, kogo fotografujemy, stale powinniśmy pamiętać o zasadzie: nic na siłę. Jeżeli wiemy, że w całym wesołym gronie jedna osoba zachowa urzędową powagę (i nikt nie będzie w stanie przerodzić tego stanu rzeczy), to nie zmuszajmy jej do nieprawdziwego uśmiechu. Zamiast tego pomyślmy, czy nie można by wykorzystać tego zjawiska na rzecz zdjęcia. Umieśćmy naszego poważnego delikwenta w centrum kadru w otoczeniu wesołych twarzy a ekspresowo przekonamy się, jak takiego typuustawienie zamienia zwykłe zdjęcie w interesującą opowieść.

Poza tym ważnym wydarzeniem w życiu Rodziny jest pierwsza fotografia noworodkowa- fotografia noworodkowa- . Pierwsze miesiące z pociechą obfitują w wiele niesamowitych momentów. Nawet całkowity laik może je uwiecznić na fotkach. Fotografowanie dzieci, a w szczególności noworodków i niemowlaków, różni się znacznie od fotografowania dojrzanych. Nie ma tutaj mowy o pozowaniu, tłumaczeniu maleńkiemu „modelowi”, jaką ma obrać pozę, minę. Trzeba po prostu chwycić odpowiedni moment.

Fotografia noworodkowa może być zrobiona już w pierwszych minutach życia dzieciątka. Chwila na upamiętnienie śpiącego dziecka położonego w

dziecko

Autor: Benedict Seah
Źródło: http://www.flickr.com

różnorodnych pozach trwa najczęściej do ukończenia przez niego dwóch tygodni. Im doroślejszy niemowlak, tym śpi bardziej czujnie. Kolejny dobry czas na zrobienie zdjęć pojawia się w momencie, gdy dziecko ma 4–5 miesięcy. Podpiera się wtedy dobrze na rączkach, a leżenie na brzuchu nie stanowi problemu.

Właściwie od tego czasu nie jest już ważny wiek pociechy. Czysto techniczne, w tego rodzaju sesjach należy maksymalnie spożytkować światło dzienne, bez doświetlania fleszem. Szczególnie kluczowe jest to w przypadku najmłodszych dzieci. Zdjęcia trzeba zaplanować w chwili, kiedy do pokoju wpada najwięcej światła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*