Nie chcesz wynajmować fachowca? Dowiedz się, w jaki sposób podłączyć gniazdko antenowe

Masz do przyłączenia komputerowe gniazdko antenowe, lecz nie chcesz angażować fachowca? Możesz zrobić to samodzielnie, wystarczy, iż pieczołowicie zaznajomisz się z instrukcją, a wszystko pójdzie po twojej myśli i będzie działać, jak trzeba.

zakładanie gniazdka

Autor: BromfordGroup
Źródło: http://www.flickr.com
Najistotniejsze to nie montować go koło gniazd elektrycznych, ponieważ mogą występować trudności z sygnałem. Przez to TV (kabel do telewizora) nie będzie właściwie odbierać programów, a my nie będziemy mogli spokojnie oglądać długo wyczekiwanego filmu. Odległość powinna wynosić około dwadzieścia pięć centymetrów, dzięki temu nie będziemy zmagać się ze wskazanymi komplikacjami i koniecznością przemieszczania gniazdka, co naturalnie związane jest z dodatkową pracą.

Po drugie wyróżnia się 2 typy gniazdek antenowych, na co należy zwrócić uwagę, nim zdecydujemy się na wybranie jednego z nich. Pierwsza wersja to wersja nadtynkowa, drugi model to z kolei gniazdka podtynkowe, do których potrzebny jest kupienie puszek instalacyjnych. Ostatnią ważną sprawą jest pamiętanie o konieczności zainstalowania kilku gniazdek w pomieszczeniu, w którym chcemy korzystać ze sprzętów, do których działania są niezbędne. Dzięki temu nie będziemy musieli przeciągać kabla antenowego przez połowę pokoju, lecz przyłączymy go do gniazdka znajdującego się najbliżej TV. Przejdźmy do samej instrukcji instalacji gniazdka. Najpierw przygotowujemy końcówkę przewodu antenowego, a później odkręcamy śrubę dociskową. Kolejnym krokiem jest wprowadzenie przewodu antenowego do zacisku. Kierunek określają nam strzałki znajdujące się na obudowie gniazdka.

Gniazdko elektryczne

Autor: Dushan Hanuska
Źródło: http://www.flickr.com

Po umieszczeniu przewodu dokręcamy z powrotem śrubę dociskową oraz montujemy gniazdo w puszce instalacyjnej, jeśli zdecydowaliśmy się na wersję podtynkową. Na koniec nakładamy ramkę i pokrywkę na korpus zainstalowanego gniazdka. Instrukcja nie jest ciężka, toteż powinna poradzić sobie z nią nawet człowiek montujący takie gniazdko pierwszy raz. Aby być pewnym, iż wszystko poprawnie działa, podłącz TV, by cieszyć się możliwością odbierania programów.
Teraz już wiesz, jak podłączać gniazda komputerowe oraz antenowe (polecana strona). Nie powinieneś napotkać żadnych trudności, jeżeli będziesz kierować się powyżej zaprezentowanymi poradami. Dlatego dokładnie trzymaj się instrukcji, a wkrótce wszystko będzie działać podług planu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*