Przyszłość aplikacji mobilnych

Przez pewien okres aplikacje mobilne były dostępne wyłącznie dla właścicieli iPhone’ów. Firma Apple była na pewno prekursorem rozwiązań na telefony komórkowe. W tym okresie pojawiło się mnóstwo programistów wyspecjalizowanych w programach właśnie na urządzenia tej marki. Niedługo później zyskały na popularności telefony z systemem operacyjnym Android.

Obecnie przyszłość to projektowanie aplikacji mobilnych . Coraz więcej developerów specjalizuje się właśnie w tej działce.

Aplikacje mobilne są przyszłością

Aplikacje na telefon

Autor: GoMobi.pl
Źródło: http://gomobi.pl

Tak naprawdę na każdy telefon wprowadzony do sklepów w ciągu ostatnich kilku lat bez problemu możemy wyszukać mnóstwo różnych aplikacji. Są i standardowe – na przykład programy mailowe, lecz również ogromna ilość innych. Choćby aplikacje do planowania czasu, odtwarzania filmów, komunikatory, aplikacje serwisów społecznościowych, aplikacje pogodowe i wiele wiele innych.

Mobile a programiści

Całkiem sporo programistów wyspecjalizowanych wcześniej w pisaniu programów na komputery przekwalifikowało się i obecnie pisze wyłącznie aplikacje mobilne. Jeżeli programista zna się na tym czym się zajmuje, to z pewnością to się opłaca. Dobry Windows Phone developer jak Jojomobile ze spokojem może zarobić na życie na odpowiednim poziomie. Naturalnie nie każdy może zarobić górę pieniędzy. Musimy pamiętać, że aplikacja musi się sprzedawać. Chyba że developer pracuje dla konkretnej firmy i otrzymuje za to jakieś wynagrodzenie.

Potrzeby użytkowników

Każdy programista chciałby zrobić coś niepowtarzalnego i dobrego. Ci zajmujący się aplikacjami na smartfony też. Im wyżej w rankingu popularności znajdzie się aplikacja, tym większe uznanie dla jej autora. Dobrze jest zatem promować swoje aplikacje, choćby za pomocą serwisów społecznościowych, zaczynając od własnych Przyjaciół. Marketing szeptany sprawdza się idealnie i jeżeli tylko aplikacja aplikacja do wyznaczania trasy z wieloma punktami wpasuje się w gust ludzi z pewnością będzie polecana dalej.

Są tysiące aplikacji, które nigdy się nie przebiły do świadomości szerszego grona. Bardzo łatwo zginąć w tym mrowiu. Dlatego tak ważne jest, żeby sprawdzić, czego użytkownicy oczekują. I stworzyć taką aplikację z największą starannością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*